Albert Camus
"Z przyjaźnią sprawa nie jest taka prosta. Długo i z trudem się ją zdobywa, ale kiedy się już przyjaźń posiadło, nie sposób się od niej uwolnić, trzeba stawić czoła."

Aktualności

Egzamin gimnazjalny

W dniach od 23 kwietnia do 25 kwietnia nasi trzecioklasiści pisali egzamin gimnazjalny. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

 

 

Dzień otwartych drzwi w gimnazjum

Dnia 16 kwietnia w gimnazjum gościliśmy szóstoklasistów, którzy od września 2013 r. podejmą naukę w naszej szkole. Uczniowie uczestniczyli w programie artystycznym przygotowanym przez klasę Ia oraz w zajęciach: matematyki, doradztwa edukacyjno-zawodowego i koła informatyczno-matematycznego. Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia serdecznie dziękujemy ;-).

 

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

Co roku nasi uczniowie biorą udział w konkursach przedmiotowych, także z języka niemieckiego. 16 listopada 2012roku nauczycielki języka niemieckiego przeprowadziły szkolny etap tego konkursu. Składał się on z testu leksykalno- gramatycznego oraz trzeba było napisać list. W konkursie wzięło udział 27 uczniów, aż dziesięciu z nich zdobyło 75% możliwych do zdobycia punktów i zakwalifikowało się do eliminacji miejsko- gminnych, byli to:

  1. Dominik Ludwig kl. IIA

  2. Marcel Socha kl. IIIA

  3. Tomasz Gomolla kl. IIA

  4. Martin Tiszbierek kl. IIA

  5. Angelika Dworaczek kl. IIA

  6. Martina Wypich kl. IIIA

  7. Florian Reinert kl. IIIA

  8. Leonard Czakaj kl. IIIA

  9. Dawid Meyer kl. IA

  10. Rafał Błoniarz kl. IIA

Kolejny etap konkursu odbył się 22 stycznia 2013 roku w naszym gimnazjum, gdzie uczniowie mieli możliwość rywalizacji z uczniami z gminy Ujazd. Test składał się z 2 części: rozumienie tekstu czytanego oraz realioznawstwo. Aby zakwalifikować się do finału konkursu trzeba było zdobyć przynajmniej 85% punktów możliwych do zdobycia. Udało się to: Dominikowi Ludwig, Lennardowi Czakaj i Marcelowi Socha.

Ta trzyosobowa grupa pod opieką pani Eweliny Kilisz pojechała 5 marca 2013 roku na finał konkursu do Opola, w którym wzięło udział 57 najlepszych uczniów z całego województwa. Bardzo się cieszymy, iż cała trójka nie zawiodła i została laureatami tego konkursu i jest zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego.

 

NASZE SUKCESY W WARSZAWIE

 

Już po raz siódmy nasze gimnazjum przystąpiło w tym roku do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

23 listopada 2012 roku odbyły się szkolne eliminacje tego konkursu, przeprowadziły go nauczycielki języka niemieckiego Dorota Ulrich, Agnieszka Hibner i Ewelina Kilisz. 39 uczestników zmagało się z testem składającym się z części leksykalno-gramatycznej i części sprawdzającej rozumienie tekstów: słuchanego i czytanego. Aby zakwalifikować się do etapu regionalnego trzeba było uzyskać 75% możliwych punktów do zdobycia.

Z naszej szkoły udało się to aż 26 uczniom, którzy 5 stycznia 2013 roku pojechali na kolejny etap konkursu do Opola. W ciągu 90 minut zmagali się z testem sprawdzającym wiadomości i umiejętności w zakresie sprawności językowych i realioznawstwa. W eliminacjach wzięło udział prawie 173 gimnazjalistów z całego województwa opolskiego, a aż sześciu z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału konkursu do Warszawy. Są to: Angelika Dworaczek, Rafał Błoniarz, Magdalena Leśnik, Marcel Socha, Dominik Ludwig i Florian Reinert.

Więcej…

 

Wizyta w RCRE

25 marca grupa uczniów naszego gimnazjum odwiedziła Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat rozszerzonej rzeczywistości (AR). "Rzeczywistość rozszerzona (ang. Augmented Reality) to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D." (źródło: http://pl.wikipedia.org/).

 

I Dzień Wiosny 2013

Dnia 21 marca 2013 r. odbył się w naszym gimnazjum I Dzień Wiosny. Zobaczcie sami.

 

 

Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego 2012

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 Następna > Ostatnie >>
Strona 11 z 15